ENGELLİ ASANSÖRÜ

Dünya 1 Asansör firması olarak, ürettiğimiz asansör çeşitlerinden biri olan engelli asansörü her binada mutlaka olması gereken bir araçtır. Gerek iç mekân gerek dış mekanlarda kullanılabilen ve birçok çeşidi olan engelli asansörü, engelli ve yaşlı bireylere büyük konfor sağlar. Engelli lifti, platform asansörleri gibi kavramlarla da ifade edilen bu tip asansörler tam bağımsız hareket için özel olarak tasarlanır. 
Engelli asansörü, bedensel engelli ve yaşlı bireyler için, çok fazla yorulmadan hareketlerini tamamlamalarını sağlar. Pratik ve basit kullanımlarıyla engelli liftleri her mekâna uygun olarak tasarlanır ve kullanıma sunulur. Güvenlikli kullanımı sayesinde bireylerin başkalarından yardım almasına gerek kalmadan işlerini halletmelerine yardımcı olur.
Engelli asansörü başta rehabilitasyon merkezleri ve hastaneler olmak üzere, tüm yüksek katlı binalarda bir ihtiyaçtır. Hasta ve yaşlı bakım merkezleri, rehabilitasyon merkezleri ve hastaneler gibi kurumsal mekanlara engelli asansörü hizmeti Dünya 1 Asansör tarafından karşılanır. Platform asansörleri ayrıca evlere işyerlerine de uygun olarak kapalı kasa ya da açık kasa olarak kurulur. 

Engelli Asansörü Çeşitlerimiz

 
Engelli asansörleri ve platform asansörleri belirlenen standartlar gereği bireylerin kumanda ile kullanabileceği şekilde geliştirildi. Yaşlı ve tekerlekli sandalye kullanan bireyler gibi hareket kısıtlılığı yaşayan kişilerin bağımsız hareketini destekler nitelikte olan bu asansörlerin birçok kurulum çeşidi ve kullanım amacı vardır. 
Engelli asansörleri düz platform olmak üzere kurulurken, dönüşlü ve merdivenler için raylı olarak tasarlanabilmektedir. Engelli asansörlerimizin platformları, sadece kullanımda olduğunda kolayca açılan düzenekleri ile yer kaplamayacak şekilde tasarlanır. İç ve dış mekanlara uyumlu şekilde dizayn edilen platformlar kapalı ve açık kasa olabilmektedir.  Engelli asansör çeşitlerimiz: 


•    Portatif platform asansörleri: Lift asansör diyebileceğimiz bu sistemler çoğunlukla tekerlekli sandalye kullanan bireyler için çözüm sağlar. Asansör ağırlığının az olması ve hareket kabiliyeti sayesinde gerektiği zaman kullanılabilir. Mekanlarda rahatça hareket ettirilerek istenilen konuma getirilerek çalışması sağlanır. Sahne ve asma katlar için ideal bir kullanım sağlar.
•    Engelli asansörleri: İç mekânda ya da dış mekânda kurulan bu asansörlerde, asansör kuyusuna ihtiyaç duyulmaması büyük kolaylık sağlar. Merdiven kenarlarında bulunan boş alanlara monte edilmesi ve kumanda ile kontrol edilmesi bireylere özgürlük sağlar.
•    Havuz asansörü: Site, otel ve diğer tüm havuzlar için özel olarak tasarlanan bu asansörler hareket kabiliyeti kısıtlı kişileri güvenli bir şekilde suya indirir. Refakatçi olmadan da havuza inip çıkabileceğiniz bu asansör tipleri güvenliğiniz için özel donanımlara sahiptir. 
•    Merdivenli asansör: Merdivenler, özel durumları bulunan engelli ve yaşlı bireyler için yanlarında refakatçileri olmadığı takdirde bir eziyete dönüşmektedir. İşlerinin kısıtlanması ya da yavaşlaması herkes için olumsuz bir durumken engelli bireyler için hayatı zorlaştırmaya gerek yoktur. Dünya 1 Asansör olarak, iç mekanlar başta olmak üzere düz ya da dönüşlü merdivenlerinize asansör kurulumu sağlıyoruz.


Engelli Asansörleri Dünya 1 Asansör’de


Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz her asansörümüzde güvenliğiniz önceliğimizdir. Verdiğimiz tüm asansör hizmetlerinin her biri kendi standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Hayatınızı kolaylaştıran Dünya 1 Asansör, tüm modellerini gerekli kalite ve kontrol süreçlerinden geçirerek sizlere sunmaktadır.
İzmit başta olmak üzere, Kocaeli’nin tüm ilçeleri ve Yalova bölgelerine verdiğimiz hizmetimiz ihtiyacınıza yönelik özel olarak üretilir. Gelişmiş güvenlik önlemleri ile teknoloji takipli ürünlerimiz ekibimiz tarafından üretilir ve montajlanır. Montajını ve kurulumunu gerçekleştirdiğimiz engelli asansörlerinin periyodik bakımlarını da bizzat yapmaktayız. Teknik servis hizmetimiz sayesinde olası bir sorunda bizlere ulaşabilir ve marka fark etmeksizin asansörünüzün bakımını ve onarımını gerçekleştirmekteyiz. Sitemizdeki iletişim bilgileri üzerinden hizmetlerimiz ve ürünlerimiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.